Šeštadienį greta Vilniaus žemę drebino didžiausios šalyje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos „Alfa Run“

2023 22 birželio
Posted in Naujienos

Šeštadienį daugiau nei trys tūkstančiai bėgimo mylėtojų ir ištroškę pramogų susirinko ekstremalaus bėgimo varžybose „Alfa Run“. Dešimtąjį kartą vykusiame bėgime dalyviai įveikė elektros, virvių ir vandens iššūkius, čiuožė vamzdžiais, karstėsi įvairiomis konstrukcijomis. Renginio metu vyko ir kvalifikacija į ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio čempionatą.

Bėgikai savo jėgas išbandė 5 km ir 10 km trasose su 40 kliūčių. Speciali 1 km ir 19 kliūčių trasa buvo skirta patiems mažiausiems 5–13 metų dalyviams. Renginio metu dalyviai savo jėgas išmėgino ir papildomose individualiose bei komandinėse rungtyse.

„Šis renginys mūsų lūkesčius pateisino su kaupu – sulaukėme daugiau nei 3 tūkstančių bėgikų, be to pavyko užtikrinti sklandų organizacinį darbą. Tiesa, kasmet mus lydi vis nauji iššūkiai – šiais metais ilgą laiką buvo sausra, bijojome, kad ji išdžiovins melioracijos griovius. Palijo tik prieš renginį, tačiau ne stipriai, tad dalyviai galėjo statyti automobilius stovėjimo aikštelėje“, – dalinasi renginio organizatorius Vladislavas Pocius.

Jis atskleidžia, kad kliūčių ruožo techninis išpildymas pareikalavo ypač daug laiko, kadangi, siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, reikėjo apgalvotai suprojektuoti ir pastatyti konstrukcijas, tinkamu nuolydžiu įrengti vamzdžius, matuoti vandens gylį. Pirmieji kliūčių įrengimo darbai prasidėjo dar ankstyvą pavasarį.

Bėgimo iniciatoriai – priklausomybės ligų centro „Alfa centras“ bendruomenė, kurios nariai yra iš priklausomybės gniaužtų ištrūkę žmonės. Renginys padeda išsilaikyti reabilitacijos centrui ir užtikrinti reabilitacijos programą baigusių asmenų sėkmingą integraciją į visuomenę.

Renginio metu paskelbta ir specialaus rudeninio „Alfa Run“ bėgimo data. Rugsėjo 16 d. Pamaraziuose vyks „Alfa Run FIESTA“, kurioje dalyviai galės savo jėgas išmėginti 5 km ir 24 kliūčių trasoje.

„Mūsų tikslas stiprinti bendruomeniškumą, tad rudeniniame bėgime dalyviai galės ne tik įveikti savo baimes trasoje, tačiau ir varžytis išradingose rungtyse, susišildyti pirtyse ir praleisti laiką kartu, atitrūkus nuo kasdienybės“, – pasakoja V. Pocius.

OCR kvalifikacijos į Pasaulio čempionatą laimėtojai:

Vyrų TOP 5:

  1. BUGYS Renaldas 0:49:45.1
  2. SAKNE Andis 0:51:15.2
  3. KYBARTAS Rolandas 0:54:48.5
  4. MEDVECKIJ Roman 0:58:50.9
  5. KATOLIKAU Raman 0:59:16.9

 

Moterų TOP 2:

  1. ALLERE Liene 1:11:55.1
  2. KORSUN Sigita 1:40:53.3

Visi rezultatai:

https://www.ltutiming.lt/results/G-Live/g-live.html?f=../events/alfarun/2023/race.clax

Contact

KONTAKTAI/VIETA

Renginio vieta

Pamaraziai, Marijampolio sen.,
Vilniaus raj., LT–13244

Koordinatės: 54°30’25.2″N 25°20’07.0″E

Rask kelią iki mūsų žemėlapyje.

+370 658 53003

© VšĮ „Alfa centras” 2023. Visos teisės saugomos. Draudžiama kopijuoti ar platinti svetainės turinį.

Contact