Šeštadienį greta sostinės didžiulį būrį ekstremalų subūrė „Alfa Run“ varžybos

2022 8 rugpjūčio
Posted in Naujienos

Šeštadienį, greta Vilniaus, Pamaraziuose vyko didžiausios Pabaltyje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos „Alfa Run“. Renginys pritraukė tris tūkstančius ekstremalaus sporto aistruolių, profesionalius sportininkus ir šeimas su vaikais.

Renginys vyko jau devintą kartą. Šiais metais dalyviams teko bėgti itin ekstremalia trasa, kurioje laukė 40 kliūčių. Įveikdami kliūtis dalyviai maudėsi purvo, ledo voniose, susidūrė su elektros, vandens iššūkiais, įveikė aukščio baimę.

Renginio metu buvo vykdoma kvalifikacija į ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio čempionatą. Pirmiems penkiems (vyrų ir moterų kategorijose atskirai), sėkmingai įveikusiems kvalifikaciją suteikta teisė dalyvauti OCR Pasaulio čempionate 2022, kuris rugsėjo mėnesį vyks Strattone, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pirmąją vietą OCR kvalifikacijoje į pasaulio čempionatą iškovojo Renaldas Bugys („OCR Gargždai“, 0:50:30.1).  R. Bugys savo jėgas išbandė ir „Garmin  Čempionų“ 5 km iššūkyje, kuriame taip pat pelnė pirmąją vietą. OCR kvalifikacijoje į pasaulio čempionatą antrąją vietą užėmė Gediminas Simutis („OCR Baltic Warriors“, 0:50:48.2). Trečiąją vietą pelnė Ihar Harbunou (0:51:12.3).

Moterų tarpe OCR kvalifikacijoje triumfavo Sandra Montvilė („OCR Baltic Warriors“, 1:02:04.6). Ji savo jėgas išbandė ir „Garmin Čempionų“ 5 km iššūkyje, kuriame taip pat užėmė aukščiausią vietą. OCR kvalifikacijoje antroji buvo Ieva Želvytė („OCR Gargždai“, 1:10:26.3), trečioji – Liene Allere (1:13:40.1).

„Alfa Run“ išsiskiria ne tik netradicinio sporto populiarinimu, tačiau ir savo vykdoma socialine misija. Organizatoriai – priklausomybės ligų centro „Alfa centras“ bendruomenė, kurios nariai yra iš priklausomybės gniaužtų ištrūkę žmonės. Kiekvienas dalyvis įsigydamas bilietą prisideda prie centro vykdomos veiklos – pagalbos alkoholizmu ir narkomanija sergantiems asmenims. Renginys padeda išsilaikyti „Alfa centrui“ ir užtikrinti reabilitacijos programą baigusių asmenų sėkmingą integraciją į visuomenę.