Ekstremalus bėgimas „Alfa Run”: pagalba kitam yra svarbiau nei trasoje sugaištos minutės

2024 7 birželio
Posted in Naujienos

Šių metų birželio 15 dieną Vilniaus rajone esančiuose Pamaraziuose vyks jau tradiciniu tapęs ekstremalus bėgimas su kliūtimis „Alfa Run“. Šiemet organizatoriai jau 11 kartą vyksiančiame renginyje tikisi išvysti maždaug 3 tūkst. ekstremalų, sporto ir aktyvaus laisvalaikio entuziastų, pasiryžusių įveikti 40 įvairaus sudėtingumo kliūčių, sutalpintų į 10 km ilgio trasą.

Visgi ne visi „Alfa Run“ dalyviai žino, kad šio bėgimo ištakos yra susijusios su kilnia misija – padėti tiems, kurie kovoja su priklausomybe alkoholiui, narkotinėms medžiagoms, azartiniams lošimams. Iki šiol dalis starto mokesčio, kurį turi sumokėti kiekvienas bėgimo dalyvis, kaip parama atitenka greta Marijampolės įsikūrusiai priklausomybės ligų bendruomenei „Alfa centras“.

„Sąsajos tarp „Alfa centro“ ir „Alfa Run“ yra daugiau nei tiesioginės. Jei viską labai supaprastinti, šis ekstremalus bėgimas kažkada atsirado kaip bandymas spręsti finansines priklausomybės ligų bendruomenės problemas. Ir aš labai džiaugiuosi, kad per gerą dešimtmetį „Alfa Run“ iš bėgimo, kuriame dalyvavo kiek daugiau nei 300 žmonių, išaugo iki jau gerai žinomo ir laukiamo renginio, sutraukiančio tūkstančius žmonių ir tikrai ženkliai prisidedančio prie centro veiklos“, – sako Artiom Kalčenko, „Alfa Run“ organizacinės komandos atstovas.

Paklaustas kodėl tokiam tikslui pasiekti buvo pasirinktas su sportu susijęs renginys, A. Kalčenko teigia, kad „Alfa Run“ yra toli gražu ne tik apie sportą.

„Taip, mūsų ekstremaliame bėgime yra, pavadinkime ją, sportinė dedamoji. Santykinai nedidelė dalis „Alfa Run“ dalyvių čia varžosi dėl galimybės kvalifikuotis į Europos ar pasaulio čempionatus. Turime atskirą profesionalų grupę, kuri bėgimą pradeda anksčiau ir kur vienintelis sėkmės matas yra trasoje sugaištas laikas. Likę dalyviai išbėga į „Alfa Run“ trasą labiau pažinti save, įvertinti savo fizinę ir psichologinę būklę, galimybių ribas. Be to, trasoje vyksta savotiškas komandinis darbas. Skatiname dalyvius ne tik įveikti kliūtis, tačiau ir padėti kitiems, ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriems konkrečiame trasos taške yra sunku ar nesiseka. O tai jau yra labai artima priklausomybės ligų bendruomenės filosofijai“, – pasakoja A. Kalčenko.

Jis išskiria ir dar vieną labai svarbų bendruomenės ir ekstremalaus bėgimo bendrystės aspektą. Tai yra reabilitaciją atliekančių žmonių integraciją į visuomenę per darbo praktiką ir labai konkrečią veiklą.

„Ruošiant ekstremalaus bėgimo trasą, taip pat paties renginio metu mums padeda reabilitaciją atliekantys „Alfa centro“ žmonės. Turime tikrai puikių istorijų, kuomet pas mus pramokę vieno ar kito amato, vėliau žmonės iš jo pelnosi sau duoną jau grįžę į normalius gyvenimus. Ekstremalaus bėgimo trasa, jos kliūtys įrengtos būtent jų rankomis ir pastangomis, o tam reikia pačių įvairiausių įgūdžių – nuo, pavyzdžiui, darbo su medžiui, iki suvirinimo. Bet visų svarbiausia – įsitraukę į veiklą šie žmonės jaučiasi reikalingi, o tai yra vienas svarbiausių dalykų, siekiant įveikti įvairias priklausomybes“, – aiškina „Alfa Run“ atstovas.

Jau keletą metų iš eilės „Alfa Run“ ekstremalaus bėgimo partneriu yra sporto klubas „Re.Formatas“. Jo atstovė Dovilė Šimonytė-Šturienė sako, kad socialinis ekstremalaus bėgimo aspektas tikrai vaidino svarbų vaidmenį renkantis partnerystę.

„Esame sporto klubas, todėl, suprantama, stengiamės dalyvauti įvairiuose su sportu, aktyviu laisvalaikiu susijusiuose renginiuose. Visgi, „Alfa Run“ galėčiau pavadinti išskirtiniu, turinčiu labai aiškų vertybinį stuburą. Matau, kad tai labai svarbu ir „Re.Formato“ komandai, kasmet vis aktyviau dalyvaujančiai šiame ekstremaliame bėgime“.

Contact

KONTAKTAI/VIETA

Renginio vieta

Pamaraziai, Marijampolio sen.,
Vilniaus raj., LT–13244

Koordinatės: 54°30’25.2″N 25°20’07.0″E

Rask kelią iki mūsų žemėlapyje.

+370 658 53003

© VšĮ „Alfa centras” 2023. Visos teisės saugomos. Draudžiama kopijuoti ar platinti svetainės turinį.

Contact