„Alfa centro” bendruomenės narių įsitraukimas į renginio organizavimą

2023 12 balandžio
Posted in Naujienos

Labas, narsuoli!

Turbūt jau žinai, kad neatsiejama „Alfa Run“ dalis – reabilitacijos centras „Alfa centras“, kurio bendruomenės narių dėka kasmet ir gimsta tūkstančius dalyvių suburiantis renginys. Kiekvienas centro reabilitantas turi galimybę prisidėti prie renginio organizavimo, išbandyti ir atrasti save naujose srityse bei kartu su palaikančia bendruomene pradėti savo kelią iš naujo. Apie priklausomybės centro nariams kylančius iššūkius, mažus žingsnius link pergalės ir tai, ką dalyviams žada jau birželio 17 –ąją
atkeliausianti jubiliejinė šventė, dalinasi renginio techninių darbų vadovas Rytis Kavaliauskas.

Kaip „Alfa centro“ bendruomenės nariai įsitraukia į renginio organizavimą?

R. K.: Kiekvienais metais vis nauja karta reabilitantų prisideda prie „Alfa Run“ organizavimo. Po Naujųjų metų kartu su priklausomybės centro nariais pradedame pirmus pasiruošimo darbus. Į Pamarazius vyksta tie reabilitantai, kurie paprastai jau būna praėję pirmuosius reabilitacijos programos etapus ir yra pasirengę kontaktui su išoriniu pasauliu bei nori save atrasti ir realizuoti.

Dažnai reabilitantai save čia iš tikrųjų ir atranda, išbandę jėgas skirtingose srityse – elektriko, santechniko, staliaus ir kitose. Atradus savo kelią visuomet yra galimybė toje srityje pasilikti bei paversti ją savo profesija.

Priklausomam žmogui sudėtinga ilgą laiką susikoncentruoti, atlikti monotonišką darbą, laikytis režimo, tad ruošiant „Alfa Run“ ir patiriant įvairius iššūkius laukuose, kovojant su gamtos stichijomis, užsigrūdinama tolimesniam gyvenimui. Be to, tie kurie labiausiai motyvuoti ir stipriausi, dažniausiai išlieka ir blaivūs.

Ar daug turite sėkmės istorijų, kai dirbdami prie kliūčių įrengimo, intensyviai įsitraukdami į organizavimą, centro nariai patiria ryškų vidinį virsmą ir galbūt net iš esmės keičia profesiją ar gyvenimą?

R. K.: Taip, tokių istorijų netrūksta. Aš pats čia atradau save, organizacinis darbas „Alfa Run“ tapo mano pagrindine veikla. Visada svajojau apie ekstremalius iššūkius, kadaise norėjau gaudyti krabus Šiaurės jūroje, dirbti naftos platformose, ir šiandien juos pats galiu kurti. Daug nuotykių patiria ne vien renginio dalyviai, bet ir mes, organizatoriai. Susiduriame su įvairiausiomis sąlygomis – ilgą laiką pliaupia lietus, klimpstame durpynuose ir pelkynuose, tokiose vietose įrengti kliūtis pareikalauja daug fizinių jėgų ir protinių jėgų. Svarbiausia – eiti tolyn ir nepasiduoti.

Kokie pasiruošimo darbai vyksta šiuo metu?

R. K.: Pasiruošimas renginiui vyksta ištisus metus. Tačiau ruoštis praktiškai Pamarazių laukuose pradedame nuo Naujųjų metų. O patys intensyviausi darbai vyksta likus dviems mėnesiams iki renginio, tad šiandien jau aktyviai įrenginėjame kliūtis, kurių šiemet turime ypač daug – net 40-imt suaugusių trasoje ir 19-a vaikų trasoje. Pirmiausia, kol dar nepabudo uodai, stengiamės visus darbus pasidaryti miške ir pelkėtose vietose.

Kurios kliūtys šiais metais pareikalaus daugiausiai jėgų iš dalyvių?

R. K.: Visada reikia persiskaityti, kaip tas kliūtis įveikti taisyklingai, nes beveik visos yra ekstremalios ir, siekiant išvengti galimų traumų, būtina net ir tą patį maišą kelti taisyklingai. O ir pati gamta yra labai didelis iššūkis. Trasoje yra nemažai pelkių, tad priklausomai nuo lietingumo sezono metu priklausys kiek jos bus ekstremalios, ypač Driežo takas.

Itin įdomią šiais metais turėsime paskutinę kliūtį – atnaujintą, saugesnę, abejingų nepaliksiančią Piramidės versiją. Netrukus apie ją paskelbsime plačiau.

Jėgų prireiks kiekviename iššūkyje, tačiau ir sudėtingiausios kliūtys bus įveikiamos, ištiesiant pagalbos ranką kitam dalyviui.

Pabunda ne tik uodai, bet ir bebrai… arba kova su vėjo malūnu 🙂

R. K.: Kasmet turime ir dar vieną iššūkį. Pamarazių laukuose yra melioracijos kanalai, kur veiklūs bebrai nepailsdami stato užtvankas, todėl renginio starto vietoje ir aplink ją nuolat pakyla vanduo… Mes kartais praardome tas užtvankas, bet bergždžiai, nes jos netrukus (netgi kitą rytą) jau atsiranda ir vėl 🙂

 

***
„Alfa Run“ organizuoja priklausomybės ligų centras „Alfa centra, padedantis žmonėms eiti gyvenimo keliu blaiviai. Mūsų misija – surinktas lėšas skirti šio centro veiklai.

Palaikyti gali tu: dalyvaudamas Alfa Run renginyje ir/arba skirdamas 1,2 % paramą.

Platesnė informacija: https://www.alfarun.lt/parama/

Contact

KONTAKTAI/VIETA

Renginio vieta

Pamaraziai, Marijampolio sen.,
Vilniaus raj., LT–13244

Koordinatės: 54°30’25.2″N 25°20’07.0″E

Rask kelią iki mūsų žemėlapyje.

+370 658 53003

© VšĮ „Alfa centras” 2023. Visos teisės saugomos. Draudžiama kopijuoti ar platinti svetainės turinį.

Contact